پست-ویژه-تصویر
بدون نظر

آیا لمینت به مینا دندان آسیب می زند؟

آیا لمینت کردن موجب از بین رفتن مینای دندان می شود؟
یکی از موارد با اهمیت که دندانپزشک در جلسه مشاوره بررسی می نماید بررسی میزان مینای دندان موجود برای نصب لمینت های سرامیکی است وقتی که فرد تصمیم می‌گیرد از لمینیت های سرامیکی برای اصلاح طرح لبخند خود استفاده کند؛ دندانپزشک مجبور است لایه نازکی از مینای دندان را بتراشد به همین علت دندان‌هایی که ونیر لمینت روی آنها قرار می گیرد؛ حتماً باید سالم بوده و از مینای دندان کافی برخوردار باشد.
چه میزان از مینای دندان هنگام نصب ونیر های پرسنلین تراشیده می شود؟
به منظور آماده سازی دندان ها پیش از نصب لمینیت های سرامیکی، دندان پزشک باید حدوداً نیم میلی متر از ضخامت مینای هر دندان را بتراشد تا بتواند بدون اینکه دندان ها کلفت تر به نظر برسند و ظاهر ناخوشایندی پیدا کنند؛ پوسته نازک سرامیکی را روی دندان نصب کند. با این کار فضای کافی برای نصب لمینت سرامیکی ایجاد شده و دندان ها بزرگ تر یا بلند تر از حد معمول به نظر نمی رسند.
آیا تراشیدن مینای دندان پیش از نصب لمینیت درد دارد؟
به منظور تراشیدن مینای دندان احتمالاً دندانپزشک دندان ها را بی حس می کند تا بیمار دردی احساس نکند و پس از اتمام کار قالبی از دندان ها گرفته شده و به لابراتوار فرستاده می شود و بر اساس این قالب لمینت های سرامیکی را به نحوی می سازد که دقیقاً با دندان های بیمار مطابقت داشته باشد.
با توجه به قالب گرفته شده ابعاد لمینت های سرامیکی کاملا برای تکنسین لابراتور مشخص شده و او می تواند طی دو تا سه هفته لمینت های سرامیکی را بسازد. در این مدت جهت حفظ دندان هایی که مینای آنها تراشیده شده ونیر های لمینت دندان موقتی روی دندانهای بیمار قرار می گیرد تا بیمار هنگام غذا خوردن احساس درد یا ناراحتی نداشته باشد.
آیا میتوان مینای دندان را مجددا بازگرداند؟
زمانی که مینای دندان آسیب ببیند نمی‌توان به هیچ عنوان آن را باز گرداند. البته در صورتی که مینای دندان ضعیف شده باشد می‌توان تا حدودی با مواد معدنی آن را اصلاح کرد. هر چند خمیر دندان یا دهانشویه نمی‌تواند موجب بازسازی مینای دندان شود اما می‌توانند است از بین رفتن تدریجی مینای دندان جلوگیری کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *