پست-ویژه-تصویر
بدون نظر

بررسی دلایل درد دندان ها

دندان یک نسج زنده بدن انسان است. یعنی برغم تصور کلی که آن را یک بافت سخت و بی جان تصور می کنند دندان مانند سایر اعضای بدن زنده و دارای خون رسانی و حس می باشد.

 

به طور کلی دندان از دو قسمت تشکیل شده، یک پوسته سخت و محکم در بیرون که آن را می بینیم و یک قسمت درونی، دارای رگ خونی و عصب که دیده نمی شود.

 

وقتی که دندانی پوسیده میشود در ابتدا نسج سخت درگیر می شود. در صورتی که درمان مناسب انجام نشود. پوسیدگی دندان ادامه می یابد و از سطح به طرف عمق جایی که عروق و اعصاب دندان حضور دارند پیشرفت می نماید.

 

پوسیدگی در مراحل اول دردی ندارد و فقط طی معاینه دقیق توسط دندانپزشک قابل کشف است و در صورتی که در همین مراحل ابتدایی تشخیص داده شود درمان آن بسیار راحت تر و کم هزینه خواهد بود و شانس آسیب دیدن عروق و اعصاب دندان کاهش می یابد.

 

به همین دلیل توصیه می کنیم جهت بررسی وضعیت دندان ها و لثه خود هر ماه یکبار به دندانپزشک مراجعه نمایید تا هم دندان های سالم تری داشته باشید هم هزینه های درمانتان کاهش یابد.

 

در صورتی که پوسیدگی اولیه زود تشخیص داده نشده درمان نشود پوسیدگی عمیق تر می گردد.

 

در این مرحله بیمار ممکن است علایمی از قبیل تیر کشیدن دندان ها و درد گذرا را به دنبال خوردن آب سرد تجربه نماید که بخودی خود برطرف می شود.

 

علت وجود درد در این مرحله نزدیک شدن پوسیدگی به عروق و اعصاب داخل دندان است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *