پست-ویژه-تصویر
بدون نظر

چه کسانی نمی‌توانند از ایمپلنت دندان استفاده کنند؟

در حالت کلی سلامت جسمی شخص در انتخاب ایمپلنت به‌عنوان روش درمانی تأثیرگذار میباشد. نوجوانانی که از رشد استخوانی کافی برخوردار نیستند، بیماران دیابتیک، مبتلایان به بیماری‌های خود ایمنی، سیگاری‌ها، مبتلایان به سرطان و دیگر افراد ممکن است با تشخیص مستقیم پزشک، به‌عنوان گزینه‌ای نامناسب برای درمان ایمپلنت در نظر گرفته بشوند.

توجه داشته باشید تنها روش بررسی شرایط ایمپلنت، مراجعه به یک متخصص لثه باتجربه است و این کارشناس تنها فردی است که می‌تواند در زمینه انتخاب بهترین روش درمانی پیش روی بیمار، نظر نهایی را اعلام کند.

برتری ایمپلنت بر دندان مصنوعی کامل

در حالتی که تمامی دندان‌های فرد ریخته باشد یا در شرایط تخریب کامل قرار داشته باشد، گزینه‌های پیش روی بیمار، استفاده از دندان مصنوعی و ایمپلنت دندان است. استفاده از دندان مصنوعی به‌هیچ‌وجه حسی مشابه به دندان‌های طبیعی را به بیمار منتقل نخواهد کرد.

تحلیل استخوان فک، تغییر شرایط جویدن و تغییر صدا، از جمله دلایلی است که استفاده از دندان‌های مصنوعی تا حدود زیادی منسوخ شده است. در حالتی که تمامی ۲۸ دندان اصلی فرد ریخته باشد، با انجام ۶ تا ۸ عمل ایمپلنت می‌توان ۱۴ دندان جدید را بر روی پایه‌های مستحکم ایمپلنت شده قرار داد. ۱۴ دندانی که برای استفاده روزمره و البته شرایط زیبایی صورت کافی هستند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *