پست-ویژه-تصویر
بدون نظر

پر کردن دندان چگونه انجام میشود؟

نحوه ی پرکردن دندان و اهمیت آن

پر کردن دندان و یا ترمیم آن روش درمانی است که برای ترمیم پوسیدگی و بازیابی شکل و عملکرد معمول دندان پوسیده شما صورت میگیرد. سوراخ ناشی از پوسیدگی و ساییدگی دندان با مواد مخصوص پر کردن دندان پر خواهد شد تا از بالارفتن میزان پوسیدگی دندان و یا جدی شدن مشکل جلوگیری کرده و دندان عملکرد طبیعی خود را مجددا بدست آورد.

علت پر کردن دندان این است که بافت پوسیده از دندان چدا شده و حفره موجود با مواد مخصوص پر شود تا دندان ظاهری طبیعی و عملکردی مناسب را داشته باشد. درمان پر کردن برای ترمیم دندان‌هایی انجام می‌شود که آسیب چندانی نداشته اند و دندان پزشک شما اطمینان دارد که مواد مخصوص استحکام لازم دندان را به آن میبخشند . تمامی دندان‌ها، چه عقب چه جلو، و تمام سطوح قابلیت پر کردن را دارا هستند. حتی در دندان های جلو نیز پوسیدگی را میتوان با مواد روشن ترمیم نمود.

کلینیک دندان پزشک حرفه ای در پاسداران

مراحل عصب کشی و پر کردن دندان

مرحله ی پاکسازی و پر کردن دندان:

مرحله اول شامل اقداماتی میشود که دندانپزشک شما باید پوسیدگی های را از سطح دندان ها برمیدارد، پس از تمیز کردن و برداشتن پوسیدگی به کانالهای داخل ریشه دسترسی پیدا میکنیم. و باید از هر نوع بافت نرم و احتمالا میکروب پاک سازی شوند و فرم داده شوند. پس از این مرحله کانال های ریشه، آماده پُر کردن خواهد شد.

مرحله عصب کشی و پر کردن دندان :

کانالهای داخل ریشه با موادی به نام گوتا پرکا پُر میشوند . این مواد سازگار با بافت دندان می باشد و باعث مشاهده ی آن توسط رادیوگرافی خواهد شد. در ضمن این مواد توانایی تغییر شکل را دارد.

مرحله عصب کشی :

فرم دهی تاج دندان های عصب کشی شده باید با دقت صورت گیرد، چون هم بافت دندانی زیادی تخریب شده و هم به علت عصب کشی دندان شکننده خواهد شد.بیشتر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *