پست-ویژه-تصویر
بدون نظر

تفاوت لمینت دندان و کامپوزیت دندان چیست؟

لمینت سرامیکی دندان:

چندین نوع از لمینت دندان وجود دارد که با توجه به تشخیص پزشک یکی از آنها مورد استفاده قرار خواهد گرفت. از جمله معروف ترین این لمینت ها، لمینت سرامیکی می باشد که ونیر نیز نامیده می شود و از جنس نوعی سرامیک است.

توجه داشته باشید بعد از قالب گیری این لمینت دو الی سه هفته زمان باید بگذرد تا کلینیک مربوطه بتواند این لمینت را آماده کند. البته کسانی که از این لمینت استفاده میکنند می توانند مطمئ باشند که ناهمواری های بین آنها و همچنین بهم ریختگی بین دندان ها  و هر نوع شکستگی که بین آنها وجود دارد و هرگونه فاصله میان دندان ها پوشش داده می شود.

لمینت کامپوزیتی دندان:

کامپوزیت ونیر که بیشتر به عنوان لمینت کامپوزیتی شناخته شده است این مورد باید توجه داشت که کامپوزیت ونیر حتما باید توسط دندانپزشک مجرب و حرفه ای انجام شود و پس از قالب گیری و ارسال از لابراتوار به دندانپزشک  در یک جلسه و همان روزی که این قالب ارسال شد بر روی دندان بیمار قرار مییگیرد.

اگر بخواهید در رابطه جنس ونیر کامپوزیت یا همان لمینت کامپوزیت بیشتر بدانید لازم به دکر است که جنس این ونیرهای کامپوزیتی از جنس همان موادی است که برای ترمیم رنگ دندان استفاده انجام میشود.

با توجه به حساسیت جنس این مواد باید توسط یک دندانپزشک با تجربه و با دقت بالا بر روی دندان قرار گذاشته شود از همین رو شناخت اصول زیبایی و آناتومی دندان ها برای انجام این کار از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد.

شما به راحتی و با کمک ونیر کامپوزیت ترک هایی که بر روی دندان ها وجود دارد و یا فاصله های بین دندان ها و انواع رنگ های بد دندان و حتی شکستگی ها و لب پریدگی های دندان را بپوشانید و داشتن دندان هایی زیبا و تمیز را تجربه کنید.

نتنت بهبود ظاهر با ایمپلنت کردن , ظاهر بهتری خواهید داشت , گویی هرگز دندان‌تان را از دست نداده‌اید , چون دندان‌های نو دقیقا مشابه به دندان‌های حقیقی و واقعی میباشند . ضمن این‌که این دندان‌ها در لثه ثابت می گردند و به‌طور همیشگی قابل‌استفاده میباشند . بهبود ادای عبارات دندان‌های تصنعی و مصنوعی گاها سُر می‌خورند و سبب میگردند شخص نتواند به‌درستی کلام نماید , ولی با وجود ایمپلنت دندان این اختلال بوجود نمی‌آید . آسایش بیشتر ازآنجاکه با ایمپلنت , دندان‌های نو به‌طور ثابت و همیشگی در دهن قرار میگیرند , آسایش و آرامش بیشتری را برای شخص به‌وجود میاورند و دیگر مشکلات مرتبط با دندان مصنوعی و پُل دندان ( بریج ) وجود نخواهد داشت . غذا خوردن آسان‌تر غذا خوردن با وجود دندان‌ مصنوعی مقداری سخت است , ولی دندان‌های ایپملنت‌شده دقیقا مشابه به دندان‌های حقیقی وواقعی می‌باشند و به شخص اجازه میدهند تا با خودباوری و سوای هیچ‌گونه نگرانی و درد غذا بخورد . ارتقا اعتماد به نفس ایمپلنت کردن دندان‌ها , اعتماد به‌نفس ازدست‌رفته‌ی ناشی از نبود دندان را به شخص بازمی‌گرداند و سبب میشود لبخند زیباتری روی صورت نقش ببندد . بهبود بهداشت دهن و دندان ایمپلنت دندان مثل بریج یا پُل دندان نیازی به کشیدن بقیه دندان‌ها ندارد . چون دندان‌های همسایه برای دندان‌های ایمپلنت‌شده نقش نگه‌دارنده را ایفا نمیکنند ; درنتیجه دندان‌های حقیقی سلامت باقی میمانند و بهداشت دهن و دندان‌ در بلندمدت حفظ میشود . ضمن این که ایمپلنت کردن دندان‌ها سبب میشود تا قابلیت و امکان رسیدگی به بهداشت در میان فواصل دندان‌ها میسر شده و بهداشت دهن و دندان‌ها بیشتر محافظت شود . دوام ایمپلنت دوام زیادی دارااست و سال ها بدون هیچ‌ مشکلی برای شخص کار میکند . در حالتی‌که به‌خوبی محافظت شود , تا پایان عمر دوام خواهد آورد . راحتی دندان‌های تصنعی و مصنوعی جدا میشوند , از دهن خارج میایند و برای ثابت نگه داشتن‌شان نیاز به چسب و کثیف‌کاری است . البته با ایمپلنت دندان دیگر هیچ‌یک از این معضلات وجود نخواهند داشت .

دندان پزشک حرفه ای در پاسداران

تفاوت لمینت کامپوزیتی با لمینت سرامیکی:

 

از جمله ايرادات لمينت هاي كامپوزیتی تغییر رنگ آن هاست که اجتناب ناپذیر است كه البته با انجام مراقبت های دوره ای و پولیش هر ۶ ماه یكبار این مشکل کمرنگ تر خواهد شد و مجددا به رنگ اوليه خود باز خواهدگشت ، از طرفي لمينت هاي كامپوزيتی نسبت به لمينت هاي سراميكی از مقاومت به مراتب پایین تری برخوردارند و شکنندگی بیشتری دارند اما از لحاظ ظاهری ، شما را به مطلوبيت لازم خواهند رساند که البته نياز به نگهداری و مراقبت های دوره ای خواهند داشت.

لمينت هاي سراميكی  علي رغم ضخامت کمتر ﺩارای استحكام بسیار بالايي هستند و به راحتي دچار آسيب نخواهند ، به همین دلیل ظاهر و نمای آن به نسبت كامپوزيتي شفاف تر و طبیعی تر به نظر خواهد رسید .

دندان پزشک حرفه ای در میداماد تهران

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *