پست-ویژه-تصویر
بدون نظر

نکاتی که پس از کشیدن دندان ها باید به آنها توجه شود.

اقداماتی که پس از کشیدن دندان ها باید انجام داد:

غالبا مراقبت های بعد از کشیدن دندان در طول روز های اولیه پس از کشیدن دندان بر لخته شدن خون و مراقبت کلی از دهان متمرکز می شود.
خونریزی های کم طی ۲۴ ساعت پس از کشیدن دندان شرایطی معمول می باشد. اما  خونریزی فعال پس از آن نیازمند درمان میباشد.

وقتی شما دندانتان را می کشید، از همان ابتدا که مطب را ترک کردید رعایت یکسری نکات برای شما ضرروی میباشد.چرا که شما کمک می کند که خونریزی تان زودتر قطع شود و لثه تان زودتر بهبود پیدا کند. معمولا پزشکان بعد از کشیدن دندان  یک گاز استریل را در جای خالی دندانتان قرار میدهند. نباید این گاز تا یک ساعت پس از کشیدن دندان از محل آن خارج شود .بعد از گذشت یک ساعت ، این گاز را به آرامی خارج و یک گاز استریل کوچک را ۴ تا کنید و روی حفره ی جای خالی آن بگذارید. بعد از دندان کشیدن، از تف کردن و فین کردن پرهیز کنید ؛ زیرا این اقدامات باعث شده که  لخته خونی متشکل در جای خالی دندان ، از محل جدا شده و جای خالی دندان مجددا خونریزی کند استعمال دخانیات و نوشیدن مایعات با نی نیز چنین اثری دارد و باید از آن پرهیز نمود. بهترین غذا در این حالت ، سوپ یا آش می باشد که باید با دمای پایین مصرف شود.

دندانپزشكی در ميرداماد

دندانپزشک مجرب در محدوده شرق تهران
شما می توانید بعد از کشیدن دندان، خودتان را به صرف یک بستنی دعوت کنید . بستنی سرد، مانع بروز تورم در محل کشیدن دندان خواهد شد. بهتر است پیش از خروج از مطب دندان پزشک یک مسکن مصرف کنید و آن را در فواصل زمانی مناسب پس از کشیدن دندان نیز در برنامه خود داشته باشید تا جلوی تشدید درد را بگیرید. اگر شما بیماری خاصی نداشته باشید و دستگاه ایمنی بدنتان نیز سالم باشد، پس از کشیدن دندان نیازی به مصرف آنتی بیوتیک نخواهید داشت . از فردای روزی که دندانتان را کشیدید ، میتوانید دهانتان را با آب خنک بشویید. آب نمک به ضدعفونی کردن محل زخم در دهان کمک خواهد کرد و جلوی عفونت را خواهد گرفت. بعد از کشیدن یا جراحی دندان بهتر است که بیشتر استراحت کنید و از انجام کارهای سخت بپرهیزید. هنگام خواب نیز، باید زیر سرتان را بلندتر از همیشه نگهدارید تا خون ریزی دندان کاهش پیدا کند. این مورد را هم فراموش نکنید که خونریزی تا چند ساعت بعد نیز طبیعی خواهد بود.

 دندانپزشک در میرداماد تهران

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *