پست-ویژه-تصویر
بدون نظر

ایمپلنت بهتر است یا دندان مصنوعی متحرک ؟

مقایسه ایمپلنت و دندان مصنوعی متحرک:

تشابه بین دندان های ایمپلنت ودندان های مصنوعی متحرک:

اولین و بارزترین تشابه میان این دو نوع درمان، جنس آن است که هر دو در دسته ی دندان های مصنوعی قرار میگیرند اما در نوع ماده ی مصرفی جنس متفاوتی به کار برده میشود. نکته ی بعدی نحوه ی مراقبت و پاکسازی آن هاست که باید برای هر دو انجام شود.

تفاوت بین دندان های ایمپلنت ودندان های مصنوعی متحرک:

مهم ترین تفاوت ایمپلنت با دندان های مصنوعی متحرک این است که دندان های مصنوعی ثابت توسط پایه های ایمپلنت دندان در دهان ثابت نگه داشته می شوند و هنگام غذا خوردن و یا صحبت کردن به طور ناخواسته جابه جا نمی شوند. اما که دندان های مصنوعی متحرک روی لثه قرار می گیرند و ثبات زیادی ندارد.  معمولاً از نوعی اتصالات برای نگه داشتن این دندان ها در دهان استفاده میشود تا دندان های مصنوعی ایمپلنت شده نتوانند ناخواسته جا به جا شوند. به این صورت تا زمانی که خود فرد یا پزشک دندان ایمپلنت شده را به منظور تمیز کردن یا ترمیم کردن از دهان خارج نکند؛ پروتز دندان مصنوعی قابلیت جابجایی اضافی در دهان فرد را نخواهد داشت.

دندان پزشک مجرب در میدان ملت تهران

مهم‌ترین مزایای کاشت ایمپلنت

از جنبه ی زیبایی نیز به طور قطع ایمپلنت دندان خیلی بهتر از دندان های مصنوعی متحرک میباشد.بیشتر دندان های مصنوعی متحرک روی فک قرار خواهند گرفت در نتیجه لب ها کمی برآمده خواهد شد. اما در نوع ایمپلنت های دندانی این مشکل وجود نخواهد داشت.نحوه ی قرار گیری ایمپلنت دندان بصورت پیچ شدن دندان داخل فک انجام میشود و مشخصا با دندان های طبیعی در یک سطح قرار خواهد گرفت.

به علاوه دوام و طول عمر دندان های ایمپلنت شده بسیار بیشتر از دندان های مصنوعی می باشد و قطعا تمیز کردن و نگهداری دندان هایی که ثابت هستند بسیار آسانتر از دندان هایی مصنوعی متحرک می باشد و در نهایت به این نکته توجه داشته باشید که ایمپلنت از تحلیل استخوان فک شما پیشگیری میکند و باعث جوانتر نشان دادن شما می شود.بیشتر

کلمات کلیدی:تشابه ایمپلنت و دندان های مصنوعی متحرک-تفاوت های ایمپلنت و دندان مصنوعی متحرک-مقایسه ایمپلنت های دندانی و دندان مصنوعی متحرک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *