پست-ویژه-تصویر
بدون نظر

عادت هایی که باعث خرابی دندان های شما می شوند چیست؟

عادت های مخرب دندان

دندان ها یکی از مهمترین عوامل موثر در زیبایی و سلامت هر شخصی است و سالم نگه داشتن دندان ها از مهمترین فعالیت هایی است که باید برای شما به شکل عادت و برنامه ی روزانه ظاهر شود .دندانپزشکی دکتر محبی چندین مورد عادت های نادرست و مخرب دندان را به شما عرضه کرده است تا با رعایت آنها بتوانید دندان هایی سالم و زیبا داشته باشید.

دندانپزشکی در شرق تهران

دندانپزشکی در شرق تهران

  • استعمال دخانیات، مصرف سیگار قلیان و … یکی از مواردی است که بیشترین آسیب را به دندان ها می رساند؛ زیرا باعث تغییر رنگ دندان ها و بوی نامطبوع دهان می شود، همچنین باعث نابودی تراکم استخوان در فک، غده های ملتهب بزاق، بیماری لثه و سرطان دهان می باشد.
  • استفاده ی بیش از اندازه شیرینی ها و یا میان وعده هایی مانند پفک که به سزح دندان میچسبند و ph دهان را پایین میاورند بنابراین همواره استفاده از این دست خوراکی ها منع شده است.
  • فقط استفاده از شیرینی باعث خرابی دندان نمیشود. اگر یک لیوان نوشابه گازدار بنوشید، بیشتر از ۱۱ قاشق چایخوری قند مصرف کرده اید.پس مصرف نوشابه نیز از مواردی است که در استفاده از آن باید خوددار باشد.
  • شکستن مغزیجات با دندان و یا فشار آوردن به آنها برای چنین اعمالی از جمله موارد مهمی است که باعث ترک خوردن دندان ها شده و آسیب جدی به آنها وارد میکند.
  • دندان قروچه یا سابیدن دندان ها با فشار بسیار نیز به دندان های شما آسیب جدی وارد میکند.
  • استعمال مشروبات الکی،اسید در موجو در این نوع نوشیدنی، مینای دندان را نابود میکند و لکه هایی را بر سطح آن برجا میگذارد.
  • در روز سه بار مسواک زدن بسیار میتواند مهم و مفید باشد تا دندان هایتان را سالم نگهدارید. اما اگر دندانهایتان را خیلی سختو محکم مسواک بزنید، ممکن است به دهان و دندان خود آسیب بزنید.

تمامی مواردی که نام برده شد ازجمله عادت های مخرب دندان ها می باشند که عدم توجه به آنها می تواند تاثیر جدی روی دندان ها بگذارد ، اما رعایت همه ی این موارد درکنار مراجعه ی دوره ای به دندانپزشک خود میتواند بالاترین تاثیر را روی سلامت دهان و دندان شما بگذارد.

دندانپزشک حرفه ای در میرداماد تهران

کلمات کلیدی:عادت های مخرب دندان ها-سلامت دهان و دندان- سالم نگه داشتن دندان ها- عادت های نادرست و مخرب دندان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *