پست-ویژه-تصویر
بدون نظر

ایمپلنت و کاشت دندان چیست و چگونه انجام می شود؟

ایمپلنت دندانی چیست؟

ایمپلنت در واقع جایگزینی برای ریشه های دندان می باشد که یک  پایه قوی درون لثه قرار می گیرد و دندان روی آن سوار میشود.این سبک از کاشت نوع دائمی است که با دندان های شما سازگاری دارد.

پایه ایمپلنت از جنس نوعی فلز سخت میباشد که درون فک شما پیچ می شود و دندان روی آن قرار میگیرد.

دندانپزشکی دکتر محبی : دندانپزشکی در میدان ملت تهران

ایمپلنت دندانی چگونه انجام می شود؟

مرحله اول:

هنگام انجام این مرحله قسمتی از لثه که روی استخوان بخش مورد نظر قرارگرفته برش داده می‌شود بعد از کنار زدن لثه باید استخوانی که قرار است پایه فلزی ایمپلنت در آن قرار بگیرد نمایان شود.

مرحله دوم:

در این مرحله باید سایز دریل که قرار است جای ایمپلنت را بتراشد را انتخاب کرد که با توجه به فک شما و دندان مورد نظر انتخاب میشود.

مرحله سوم:

پس از انتخاب سایز مناسب بایستی محل اصلی قرار گرفتن ایمپلنت مشخص شود در این مرحله باید احتیاط کرد تا حتما موازی دندان های دیگر قرار گیر هم حفره در سایز مناسب ایجاد شود که این مورد از جمله موارد تخصصی پزشکی می باشد.

مرحله چهارم:

بعد قرار گرفتن پایه ایمپلنت درون فک و لثه بیمار پیج سرپوش مانع از بازماندن دهانه‌ی حفره می شود و از ورود مواد اضافی به داخل آن جلوگیری میکند.

مرحله نهایی:

ودر انتها لثه بخیه زده میشود که پس از مدتی با تشخص پزشک با برش مجدد لثه و باز کردن پیج سرپوش از هیلینگ استفاده میشود. هیلینگ همان فرم دهنده‌ی لثه به‌صورت گلدانی می باشد.

همواره دقت داشته باشید که میزان رضایت شما در انجام این نوع از کاشت دندان دائمی ارتباط مستقیم با مهارت و تجربه ی پزشک شما دارد.

دندانپزشکی دکتر محبی با مهارت و تجهیزات به روز دنیا در زمینه ی کاشت دندان دایمی یا همان ایمپلنت دندانی در اختیار شما عزیزان می باشد.

دندانپزشک حرفه ای در نیاوران تهران

کلمات کلیدی: ایمپلنتکاشت دائمی دندانایمپلنت دندانینحوه کاشت دندان دائمی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *